Trening na siłowni – co warto wiedzieć?

Trening na siłowni – co warto wiedzieć?

Siłownia to świetne miejsce do treningu i utrzymania kondycji, ale przy tak wielu wyborach tego, co i jak robić, wiedza o tym, jak korzystać z siłowni, może być myląca. Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci zacząć:

-Zawsze rozgrzewaj się przed rozpoczęciem treningu. Nawet jeśli nie masz ochoty lub myślisz, że nie masz czasu, już pięć minut lekkiego cardio, takiego jak jogging, spacer lub jazda na rowerze, pomoże zmniejszyć szansę na kontuzję. Rozgrzane mięśnie to mniejsze prawdopodobieństwo naciągnięcia mięśnia lub nadwyrężenia czegoś, więc zacznij od rozgrzewki przed podnoszeniem ciężarów lub wykonywaniem jakiejkolwiek forsownej aktywności.

-Noś właściwy strój. Upewnij się, że nosisz odpowiednią odzież do treningu; cienkie bawełniane koszulki nie są idealnym materiałem do ćwiczeń! Noś odpowiednio dopasowaną odzież, która jest odpowiednia dla Twojego poziomu aktywności. Nie zakładaj niczego, co mogłoby przeszkadzać w treningu (np. żadnych długich spódnic, które mogłyby się zaczepić o maszynę do ćwiczeń).

-Utrzymuj nawodnienie i odżywianie. Podczas jednej godziny intensywnych ćwiczeń możesz stracić do trzech litrów płynów, dlatego powinieneś regularnie pić wodę podczas całego treningu, a nie tylko przed nim, jak robi to większość ludzi. Więcej sportowych poradników znajdziesz na stronie https://jasportowiec.pl/ .