Szminka czy błyszczyk – na co warto się zdecydować?

Szminka czy błyszczyk – na co warto się zdecydować?

Szminka, błyszczyk i balsam do ust to trzy różne rodzaje produktów do ust. Szminka i błyszczyk mają podobny wygląd, ale nie są takie same. Balsam do ust jest zwykle mniej nasycony pigmentem, natomiast szminka i błyszczyk są bardziej nasycone pigmentem. W witrynie prettyfe.pl dostępnych jest wiele interesujących treści! 

Szminka

Szminka to jeden z najpopularniejszych obecnie produktów kosmetycznych. Dostępna jest w wielu różnych odcieniach, od jasnych po ciemne, i może dodać kolorytu każdej stylizacji. Pomadka do ust składa się zazwyczaj z wosków, olejków i pigmentów, które nadają jej właściwości barwiące i zatrzymują wilgoć.

Pomadka do ust to produkt o delikatniejszej konsystencji niż zwykła szminka ma większy połysk i łatwiej się ją nakłada. Szminka utrzymuje się na ustach dłużej niż błyszczyk i ma większą trwałość. Pomadki są dostępne w wielu odcieniach, pasują do każdej karnacji i mogą być stosowane jako alternatywa dla konturówki, jeżeli masz problemy z jej prawidłową aplikacją. Pomadki dobrze współgrają także z innymi produktami do makijażu, takimi jak cienie do powiek czy róż do policzków, jeśli chcesz stworzyć odważny makijaż. Niektóre osoby uważają jednak, że trudno je usunąć pod koniec dnia.

Błyszczyk

Balsam do ust to produkt nawilżający, który łagodzi suchość i spierzchnięcie warg. Może również pełnić funkcję przeciwstarzeniową. Balsam do ust może być stosowany jako alternatywa dla szminki, jeżeli nie chcesz farbować ust, ale chcesz je chronić.

Błyszczyk do ust jest dostępny w wielu kolorach, ale zazwyczaj ma większy połysk niż szminka, co sprawia, że jest dobrym wyborem dla osób, które szukają czegoś pomiędzy błyszczącym balsamem do ust a matową szminką pod względem połysku (lub jego braku).