Rzeczy, które warto mieć do biegania

Rzeczy, które warto mieć do biegania

Bieganie może być zwodniczo prostym sposobem na uzyskanie formy i jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie treningu, jeśli dopiero zaczynasz lub jeśli wracasz do ćwiczeń po czasie przerwy. Ale nie da się ukryć, że wymaga to przynajmniej odrobiny sprzętu. 

Niektóre rzeczy, takie jak dobra para butów, są oczywiste – jeśli bolą cię stopy, trudno będzie ci się cieszyć. Inne rzeczy są mniej oczywiste. Możesz chcieć słuchawek na długie odcinki, kiedy jesteś sam na drodze lub szlaku, a może chcesz dowiedzieć się, jak wybrać strój, który nie będzie cię powstrzymywał (jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez biegaczy). A jeśli biegasz z grupą, posiadanie kilku dodatków może pomóc utrzymać paczkę razem (lub pomóc im znaleźć cię, jeśli zaginiesz).

 

Poniższa lista ma wszystko, czego potrzebujesz, aby biegać wygodnie i bezpiecznie: 

1) Słuchawki (jeśli Twoja okolica jest w miarę spokojna i upewnisz się, że nie zagrozi to Twojemu bezpieczeństwu) 

2) Ubranie; 

3) Buty; 

4) Butelka z wodą; 

5) iPod / odtwarzacz MP3. 

Możesz znaleźć te rzeczy w prawie każdym sklepie, który sprzedaje sprzęt sportowy lub ma przyzwoity wybór elektroniki i akcesoriów – niekoniecznie musisz szukać w specjalistycznych sklepach dla biegaczy. Więcej sportowych porad znajdziesz na stronie https://strongo.pl/ .