Praca przed komputerem – jak zadbać o swój wzrok?

Praca przed komputerem – jak zadbać o swój wzrok?

Praca przed komputerem jest częścią naszego codziennego życia. Jest ważnym elementem naszej pracy i życia społecznego. Jednak, nie pozostaje bez konsekwencji dla naszego zdrowia i samopoczucia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wpatrywanie się w ekran komputera może być szkodliwe dla wzroku. Dlatego postanowiliśmy poniżej znajdziesz wskazówki, jak zadbać o swój wzrok podczas pracy przed komputerem.

Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci uniknąć syndromu widzenia komputerowego (CVS) – dyskomfortu oczu, niewyraźnego widzenia, bólów głowy, a nawet suchości oczu itp:

– Zacznij od zastosowania zasady 20/20/20: co 20 minut patrz z dala od ekranu na obiekt znajdujący się w odległości co najmniej 20 stóp (około 6 metrów) przez co najmniej 20 sekund. Dzięki temu Twoje oczy odpoczną i zmniejszysz ryzyko rozwoju CVS.

Oprócz tej zasady, najlepszym sposobem na ochronę oczu podczas pracy przed komputerem lub oglądania telewizji jest noszenie specjalnych okularów z filtrem światła niebieskiego. Używaj specjalnych okularów z filtrem niebieskiego światła w nocy, jak również zwykłych okularów w ciągu dnia. Blokowanie niebieskiego światła w nocy pomoże Twojemu organizmowi uwolnić melatoninę, która pomaga Ci szybciej zasnąć i poprawia jakość snu.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://writtedly.pl/ .