Okna aluminiowe, drewniane, z PCV – jaki rodzaj wybrać?

Okna aluminiowe, drewniane, z PCV – jaki rodzaj wybrać?

Chcąc by nasz dom był nie tylko dobrze ocieplony, ale również by wyglądał ciekawie z zewnątrz, powinniśmy wybrać odpowiednie okna. Wrocław to jedno z wielu miast, gdzie przez lata wymieniano okna w blokach na tzw. plastikowe, czyli wykonane z białego PCV. Wobec tego można spotkać je praktycznie na każdym kroku i niekoniecznie robią już tak dobre wrażenie. Na szczęście możliwe jest kupno okien z PCV również w innych kolorach, na przykład brązowym lub nawet czarnym. Dzięki temu nasz dom bądź mieszkanie z pewnością wyróżni się na tle innych.

Jeżeli chcemy pójść w inny materiał, to dobrym pomysłem mogą być okna aluminiowe. Tutaj również mamy do wyboru różne kolory, jednak przede wszystkim chodzi o specyficzną fakturę materiału. Aluminium jest też o wiele wytrzymalsze od PCV, co ma ogromne znaczenie jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie, czyli funkcji antywłamaniowej, jaką posiadają okna. Wrocław nie jest na szczęście miejscem, gdzie często zdarzają się włamania, jednak pamiętajmy że na bezpieczeństwie oszczędzać nigdy się nie powinno.

Mamy również możliwość zdecydowania się na okna z prawdziwego drewna. Jest ono rzecz jasna impregnowane, więc niestraszne mu żadne warunki atmosferyczne. Dostępne są najczęściej w kolorze brązowym i jego odcieniach. Pomimo że materiałem jest drewno, są to wyjątkowo dobrze uszczelnione okna Wrocław umożliwia nam ich zakup w różnych sklepach budowlanych, możemy zdecydować się również na zamówienie online w jednym ze sklepów internetowych. Jeśli się postaramy, znajdziemy ofertę gdzie w cenie będzie także montaż.