Obóz żeglarski mazury

Obóz żeglarski mazury

Każdy z rodziców chce możliwie najlepiej zagospodarować czas wolny swoim dzieciom. Bardzo ciekawą propozycją jest obóz żeglarski Mazury oraz także rejsy żeglarskie, które są organizowane przez profesjonalne szkoły żeglarskie.

Żeglarstwo jest bez żadnego wątpienia jedną z możliwie najciekawszych dyscyplin sportowych. Zarówno rozwijająca się stale infrastruktura, a także sama przystępność tego sportu sprawia, że coraz to więcej osób wybiera właśnie wypoczynek bezpośrednio na wodzie. Z każdym rokiem także przybywa najmłodszych adeptów żeglarstwa. Dla dzieci obóz żeglarski Mazury, to najlepsze co może być.

Rejs żeglarski jest niezapomnianą przygodą oraz jednocześnie naprawdę dobrą zabawą. Nie możemy jednak zapominać przy tym o wszelkich zasadach bezpieczeństwa. Przed pierwszym wyjściem w wodę każda załoga przechodzi pewne szkolenie, podczas którego poznaje wszelkie reguły, które obowiązują na jachcie. Do tego uczy się poruszać po pokładzie w sposób bezpieczny oraz udaje się poznać wszelkie zasady żeglarskiej etykiety. Na kąpielisku specjalne wyznaczonym uczestnicy rejsu wykazać się muszą pływackimi umiejętnościami. Osoby, które nie czują się w wodzie zbyt pewnie, to żeglują w asekuracyjnych kamizelkach. Dopiero załoga w ten sposób przygotowana do rejsu odcumować może jacht oraz wspólnie z instruktorami wyruszyć na szlak. Sternicy podczas żeglowania nie tylko czuwają nad samym bezpieczeństwem dzieci, ale także uczą swoich młodych adeptów wszelkich podstaw żeglowania. Jest to niesamowicie ważne, aby dzieci czuły się w pełni bezpiecznie.