Kompresory

Kompresory

Kompresory to urządzenia sprężające powietrze lub inne gazy. Są używane w różnych zastosowaniach, w tym do zasilania narzędzi pneumatycznych, pompowania opon i obsługi sprzętu pneumatycznego. Istnieje kilka rodzajów kompresorów, z których każda ma swoje zalety i wady.

Najpopularniejszym typem kompresora jest kompresor tłokowy. Wykorzystuje tłok do sprężania powietrza w cylindrze. Kompresory tłokowe są zazwyczaj małe i przenośne, dzięki czemu idealnie nadają się do użytku domowego i samochodowego. Mogą jednak być hałaśliwe i wymagają regularnej konserwacji.

Innym rodzajem kompresora jest obrotowy kompresor śrubowy. Ten typ kompresora wykorzystuje dwie obrotowe śruby do sprężania powietrza. Sprężarki śrubowe są znacznie cichsze niż kompresory tłokowe i wymagają mniej konserwacji. Jednak są one zazwyczaj droższe i nie tak przenośne jak kompresory tłokowe.

Atmos kompresory są istotną częścią wielu gałęzi przemysłu, od produkcji po budownictwo. Zapewniają moc niezbędną do obsługi narzędzi i urządzeń pneumatycznych. Przy wyborze kompresora należy wziąć pod uwagę potrzeby aplikacji i pożądane funkcje.