Kiedy warto używać kwasu glikolowego?

Kiedy warto używać kwasu glikolowego?

Kwas glikolowy to alfa-hydroksykwas (AHA) pozyskiwany z cukru trzcinowego. Jest on popularnym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry, ponieważ stwierdzono, że poprawia wygląd drobnych zmarszczek i przebarwień skóry. Dzięki temu coraz więcej osób ma go w swoich domach.

Kwas glikolowy jest bardzo delikatny, jeśli stosuje się go prawidłowo. Może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry, w tym wrażliwej, a szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku osób o skórze tłustej lub trądzikowej. Pomaga usunąć martwe komórki powierzchniowe i pozostawia skórę bardziej miękką i gładką.

Inną dobrą rzeczą w kwasie glikolowym jest to, że mimo iż ma silne właściwości przeciwstarzeniowe, jest również humektantem, co oznacza, że może pomóc utrzymać skórę nawilżoną, jak również przyciągnąć cząsteczki wody do skóry.

Istnieją jednak pewne wady stosowania tego składnika. Ze względu na jego wysokie stężenie, kwas glikolowy powinien być stosowany tylko w nocy, ponieważ długotrwała ekspozycja na światło słoneczne może prowadzić do wrażliwości na słońce lub oparzeń słonecznych. Można temu zapobiec stosując balsamy z filtrem SPF w ciągu dnia i unikając bezpośredniego działania promieni słonecznych przez kilka godzin po zastosowaniu zabiegów na noc. Więcej artykułów na temat urody znajdziesz na stronie https://detaille.pl/ .