Jakie są korzyści z podnoszenia ciężarów?

Jakie są korzyści z podnoszenia ciężarów?

Przygotuj się na niespodziankę: podnoszenie ciężarów, działalność, która wydaje się być najbardziej kojarzona z mięśniami związanymi z kulturystyką i broodingiem, chrząkających zawodników MMA, ma bardzo ważne korzyści zdrowotne.

Istnieją dwa główne powody, dlaczego podnoszenie ciężarów jest ważną częścią zdrowego stylu życia. Po pierwsze, może ono poprawić twój nastrój. Badania wykazały, że trening siłowy może złagodzić depresję i poprawić samoocenę poprzez zwiększenie poczucia samokontroli i siły. Endorfiny uwalniane po treningu również sprzyjają poczuciu dobrego samopoczucia i szczęścia. Po drugie, podnoszenie ciężarów zapewnia również wiele korzyści dla zdrowia psychicznego; badania wykazały, że może zmniejszyć objawy lęku i stresu, poprawiając jednocześnie koncentrację i pamięć.

Oprócz wpływu na nastrój, podnoszenie ciężarów może również pomóc Ci zapewnić sobie zdrowie w inny sposób. Jest świetne dla Twojego serca, zapobiegając chorobom układu krążenia poprzez wzmocnienie mięśni otaczających naczynia krwionośne i obniżenie poziomu cholesterolu. Zwiększa również gęstość kości i pomaga zapobiegać osteoporozie poprzez budowanie masy mięśniowej w kościach i zachęcanie ich do wzrostu. A wraz z wiekiem utrzymanie napięcia mięśniowego staje się ważniejsze dla naszego ogólnego zdrowia, ponieważ zaczynamy tracić masę mięśniową z powodu spadku poziomu testosteronu. Ćwiczenia oporowe, takie jak podnoszenie ciężarów, to skuteczny sposób na utrzymanie tego tonu.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://catchlife.pl/ .