Jakie głośniki wybrać do samochodu?

Jakie głośniki wybrać do samochodu?

Niezależnie od tego, czy instalujesz nowy system dźwiękowy w swoim samochodzie, dokonujesz pewnych niestandardowych modyfikacji, czy po prostu chcesz wymienić stare głośniki na nowe, ważne jest, aby wiedzieć, czego szukasz i jak wybrać odpowiedni głośnik dla swoich potrzeb. Zacznijmy więc od uzyskania kilku ogólnych odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące głośników.

Dzisiejsze głośniki występują w dwóch głównych odmianach: komponentowe i współosiowe. Zestaw głośników komponentowych zawiera oddzielne przetworniki dla wysokich, średnich i niskich częstotliwości, co oznacza, że każda z tych częstotliwości jest dostarczana przez własny przetwornik. Zestawy komponentowe są bardziej złożone niż koncentryczne i dlatego mają więcej miejsca na awarię – jeśli jeden z komponentów ulegnie awarii, nie masz dla niego kopii zapasowej. I odwrotnie, jeśli jeden z przetworników w konfiguracji koncentrycznej zawiedzie, istnieje zapasowy przetwornik gdzieś indziej w systemie, który może przejąć luz. 

W związku z tym, systemy komponentowe są generalnie uważane za lepsze jakościowo od systemów koncentrycznych, ponieważ pozwalają na większe dostosowanie dźwięku – przetwornik obsługujący średnie częstotliwości może być skierowany w stronę fotela pasażera, aby zapewnić wyraźniejsze dialogi, podczas gdy inny przetwornik może być skierowany na tylne siedzenie, aby dzieci mogły słyszeć swoje filmy bez konieczności odtwarzania ich przez cały samochód lub zakładania słuchawek. Więcej o motoryzacji na stronie https://tuningster.pl/ .