Jaki sprzęt wybrać do streamingu?

Jaki sprzęt wybrać do streamingu?

Jako streamer musisz wybrać, jaki sprzęt będzie najbardziej odpowiedni do Twojego streamu. To może być trudne zadanie, ponieważ nie chcesz przepłacić za coś lub kupić niewłaściwą rzecz i żałować tego później. W końcu chcesz, aby twoi widzowie mogli cię zobaczyć w najlepszej możliwej jakości. Natomiast więcej informacji na temat technologii znajdziesz na stronie https://supertechnology.pl/ .

Kamera

Kiedy chcesz streamować swoją rozgrywkę, najbardziej podstawowym sprzętem, którego będziesz potrzebował, jest kamera internetowa i mikrofon. Kamera internetowa jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego streamera, ponieważ pozwala widzom zobaczyć, kto gra. Nie musi to być nic wymyślnego – najlepiej nie starsze niż pięć lat lub więcej – po prostu coś, co może uchwycić dobre wideo z przyzwoitą jakością. Powinien również posiadać szerokokątny obiektyw, który pozwoli Ci uchwycić więcej otoczenia, tak abyś nie ograniczał się tylko do widoku swojego biurka.

Mikrofon

Wysokiej jakości mikrofon jest również kluczowy, ponieważ to właśnie dzięki niemu widzowie mogą Cię usłyszeć. Najlepiej, aby ten mikrofon był oddzielony od tego, który znajduje się na wewnętrznej karcie dźwiękowej komputera, ponieważ ten rodzaj mikrofonu nie przyniesie Ci wiele dobrego, jeśli chodzi o przechwytywanie wysokiej jakości dźwięku. Podczas gdy niektórzy ludzie preferują mikrofony słuchawkowe ze względu na mobilność i wygodę, jaką oferują, inni uważają je za zbyt kłopotliwe i lepiej jest korzystać z mikrofonu podłączanego bezpośrednio do komputera lub konsoli. Istnieje wiele opcji; upewnij się tylko, że ma on złącze 3,5 mm, abyś mógł go łatwo podłączyć do dowolnego urządzenia, którego używasz jako platformy streamingowej.