Jaką poręcz do schodów wybrać?

Jaką poręcz do schodów wybrać?

Wiele opcji dostępnych dla poręczy na schodach może sprawić, że trudno jest wiedzieć, który z nich najlepiej nadaje się do Twojego domu lub mieszkania. Możesz mieć ideał w głowie, ale będziesz chciał pomyśleć o kilku ważnych czynnikach przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Jedyną funkcją, jaką pełni poręcz, jest zapobieganie spadaniu ze schodów. Jeśli więc upadek nie jest dla Ciebie problemem, to nie ma powodu, by instalować coś innego niż poręcz.

Materiały na poręcze

Do produkcji poręczy na schody używa się różnych materiałów. Plusy i minusy każdego materiału będą zależeć od jego zastosowania, ale niektóre typy są częściej spotykane w zastosowaniach mieszkalnych niż inne. Na przykład:

Porcelana – Kolorowa, trwała i nieporowata, porcelana jest doskonałym wyborem dla schodów wewnętrznych, które potrzebują bardziej miękkiej poręczy. Jest to najczęściej stosowany materiał na poręcze schodów w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak hotele, szpitale, szkoły i pomieszczenia biurowe. Ponadto jest dostępna w szerokiej gamie kolorów, od neutralnych bieli i czerni do żywych czerwieni, błękitów i fioletów. 

Porcelana jest również łatwa do czyszczenia, nie plami się łatwo i nie koroduje, więc zachowa swoją żywotność przez cały okres użytkowania. Główne minusy porcelany to fakt, że może być krucha pod wpływem wysokiej temperatury (na przykład, gdy ktoś trzymający filiżankę kawy wpada na poręcz). Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://dreamyhouse.pl/ .