Jak znaleźć swój styl?

Jak znaleźć swój styl?

Z tym pytaniem zmagają się chyba wszyscy. Chciałbym wam powiedzieć, że jest to jakiś magiczny proces, ale tak nie jest. To wymaga znalezienie swojego stylu. Oto kilka z moich ulubionych.

Przeglądaj czasopisma. Znajdź zdjęcia, które Ci się podobają, a następnie spójrz na podpisy, aby dowiedzieć się, jaki fotograf je wykonał i skąd pochodzi. Jeśli spodobają Ci się ich prace, zajrzyj na ich stronę internetową lub wybierz się na otwarcie ich galerii, jeśli jest taka w Twojej okolicy. Sprawdź portal bellaplace.pl i poznaj inne urodowe treści! 

Wybierz się na spacer fotograficzny po swojej okolicy. Po prostu spaceruj i rób zdjęcia rzeczom, które wpadną Ci w oko – ludziom, budynkom, znakom, cokolwiek! Po powrocie do domu przejrzyj wszystkie zrobione zdjęcia i zdecyduj, które z nich są wystarczająco dobre, aby je zachować. Resztę usuń (lub zachowaj na później). Zdziwisz się, o ile lepiej jest, gdy to zrobisz, zamiast po prostu chodzić bezczynnie po okolicy i nie robić nic ze swoim aparatem!

Zacznij od ustalenia, co lubisz

To może być trochę przerażające, gdy wchodzisz do sklepu i nie wiesz, co Ci się podoba, ale jest to również bardzo wyzwalające. Pierwszym krokiem jest wyjście do sklepu i przymierzenie rzeczy. Nie przejmuj się ceną ani marką – po prostu patrz na ubrania i zobacz, co Ci się podoba.

Zastanów się nad swoim typem ciała

Istnieją trzy podstawowe typy sylwetki: gruszka, jabłko i klepsydra (zwana też odwróconym trójkątem). Którym z nich jesteś? Szybkim sposobem na sprawdzenie tego jest stanięcie przed lustrem, w którym po obu stronach znajdują się pełnowymiarowe lustra. Stań w lekkim rozkroku, tak aby stopy były ustawione równolegle do siebie, a następnie pochyl się w talii tak, aby obie ręce dotykały podłogi, nie nadwyrężając zbytnio mięśni szyi i pleców (jeśli nie jest to możliwe, spróbuj się czegoś podeprzeć).