Jak wybrać bagażnik rowerowy na klapę?

Jak wybrać bagażnik rowerowy na klapę?

Niektórzy mają to szczęście, że mogą jeździć na rowerze bezpośrednio spod domu, jednak większość rowerzystów, a zwłaszcza rowerzyści górscy, muszą dojeżdżać do miejsc, w których jeżdżą na rowerach. Oznacza to, że potrzebny będzie bagażnik rowerowy do samochodu. Samochodowe bagażniki rowerowe są dostępne w wielu różnych stylach i są kompatybilne z niemal każdym kształtem i rozmiarem pojazdu. Wybór odpowiedniego bagażnika rowerowego oznacza wybór platformy, która w sposób godny zaufania bezpiecznie utrzyma Twój ukochany rower. Oznacza to również rozważenie takich czynników, jak pojemność, wygoda i oszczędność paliwa. W tym przewodniku omówimy, jak wybrać bagażnik rowerowy na klapę, uwzględniając różne czynniki.

Bagażnik rowerowy na klapę – rodzaje

Platformowe stojaki rowerowe: rowery są zakotwiczone w miejscu na tacach, które zapobiegają kołysaniu się rowerów i minimalizują ryzyko kontaktu roweru z rowerem podczas transportu. Zazwyczaj mieszczą dwa rowery, ale można użyć przedłużeń, aby przewieźć do czterech rowerów. Są one droższe niż wózki wiszące. Można na nich przewozić rowery o różnych rozmiarach i kształtach, a niektóre mogą przewozić cięższe rowery elektryczne.
Wiszące (masztowe) bagażniki rowerowe: te bagażniki mają maszt z ramionami, które podtrzymują rowery za ramę. Są one kompaktowe i zazwyczaj tańsze niż bagażniki platformowe. Niektóre z nich mogą przewozić wiele rowerów, nawet cztery do pięciu jednocześnie. Nie pasują one jednak do wielu kształtów i rozmiarów rowerów (np. dziecięcych).

Jak wybrać bagażnik samochodowy do roweru górskiego?

Wybierając bagażnik samochodowy do roweru górskiego, należy wziąć pod uwagę kilka różnych czynników, które różnią się od czynników dotyczących rowerów szosowych i tradycyjnych. Po pierwsze rowery górskie mają unikalne kształty i wymiary, które należy wziąć pod uwagę, co oznacza, że niektóre rowery górskie mogą nie pasować do niektórych bagażników. Na przykład, rowery górskie są budowane tak, aby miały niską wysokość nadwozia, a ich górne rury są nachylone, co oznacza, że nie pasują do bagażników rowerowych, w których rowery są zawieszone na górnej rurze. Rowery z szerszymi oponami to kolejny wyjątkowy przypadek – upewnij się, że bagażnik rowerowy, który bierzesz pod uwagę, pomieści szerokość Twoich opon.