Jak się przygotować do górskiej wspinaczki?

Jak się przygotować do górskiej wspinaczki?

Wiele osób marzy, by zacząć się wspinać po górach, jednak najtrudniej jest zacząć. Warto zawęzić się do kilku niezbędnych rzeczy, które są kluczowe dla działań w zakresie wspinaczki górskiej. 

Są to para mocnych butów turystycznych, elastyczna lina wspinaczkowa, skarpety i rękawice. Warto również nosić wygodną parę dżinsów i t-shirt podczas wspinaczki górskiej. Z wyjątkiem butów i spodni, wszystkie pozostałe rzeczy powinny być dostępne w każdym sklepie sportowym w Twoim mieście.

W przypadku, gdy posiadasz już parę mocnych butów, ale wymagają one wymiany, to udaj się do dowolnego warsztatu obuwniczego w Twoim mieście. Wybierz buty w zależności od rodzaju aktywności wspinaczkowej, na którą się zdecydujesz. Do ogólnej wspinaczki górskiej lub trekkingu możesz kupić specjalne buty, które są zaprojektowane z lżejszą podeszwą i dobrą przyczepnością na szorstkich powierzchniach. Jeśli zamierzasz uprawiać wspinaczkę lodową lub alpinizm, możesz kupić specjalne buty, które mają zarówno lekką gumową podeszwę, jak i kolce dla lepszej przyczepności na powierzchniach lodowych. W przypadku, gdy nigdy wcześniej nie kupowałeś żadnego sprzętu turystycznego, wtedy radziłbym poczytać o tych rzeczach wcześniej, abyś wiedział, co dokładnie kupić i ile pieniędzy będziesz potrzebował na te działania.

Więcej sportowych artykułów znajdziesz na stronie https://womactive.pl/ .