Jak rozdzielać ubrania do prania?

Jak rozdzielać ubrania do prania?

Kiedy zastanawiasz się, jak oddzielić ubrania do prania, najważniejszą rzeczą do rozważenia jest to, jak długo były one noszone. Po pierwsze, należy wyprać ubrania, które zgromadziły się w koszu na pranie w ciągu kilku dni, ponieważ miały one czas, aby zbudować pot i brud.

Następnie wypierz wszelkie ubrania treningowe, które były niedawno noszone. Są to rzeczy, które mogłyby wykorzystać dodatkową dawkę mocy czyszczącej.

Jeśli w Twojej szafie lub komodzie znajdują się rzeczy, które nie ujrzały światła dziennego od miesięcy, prawdopodobnie najlepiej poradzą sobie z nimi pranie ręczne lub pralnia chemiczna – pamiętaj, by sprawdzić w pralni chemicznej, co można, a czego nie można czyścić w pralce.

Wskazówki dotyczące różnych sytuacji związanych z praniem

Pierzesz delikatne rzeczy? Jeśli delikatne tkaniny, takie jak bielizna lub swetry, wymagają porządnego prania, nie wrzucaj ich do reszty prania – zwłaszcza jeśli są wykonane z naturalnych włókien, takich jak jedwab i wełna. Te rzeczy powinny być prane ręcznie lub w delikatnym cyklu. Zbyt silne wzburzenie może zniszczyć nawet najtrwalsze tkaniny syntetyczne.

Jeśli to możliwe, używaj zimnej wody. Zimna woda jest doskonała dla niektórych ładunków, ponieważ nie usuwa tak dużo detergentu jak ciepła lub gorąca woda. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://singlezone.pl/ .