Jak odnaleźć swoje zainteresowania?

Jak odnaleźć swoje zainteresowania?

Wiele osób chciałoby zacząć coś robić w swoim życiu, jednak nie bardzo wie, co lubi robić. Jeśli chcesz odnaleźć swoje zainteresowania, idź za poniższymi wskazówkami. Więcej o tym znajdziesz na stronie https://jakspokojnie.pl/ .

1. Zrób listę rzeczy, które lubisz robić

Może to być wszystko, od oczywistych – oglądanie filmów, słuchanie muzyki – do bardziej niejasnych – budowanie statków w butelkach, zbieranie kapsli od butelek. Jeśli czujesz się szczególnie odważny, dołącz kilka rzeczy, które tak naprawdę cię nie interesują, ale które chciałbyś wypróbować. W ten sposób, jeśli twoje zainteresowania zmienią się na coś nowego, będziesz miał listę opcji.

2. Weź jedną aktywność z tej listy i rób ją przez godzinę każdego dnia przez jeden tydzień

To wszystko, co trzeba zrobić, aby zacząć uzyskać poczucie, które hobby może naprawdę kliknąć dla Ciebie. Sztuką jest, aby upewnić się, że rzeczywiście będziesz spędzać czas robiąc to codziennie; jeśli pozwolisz sobie na pominięcie więcej niż jeden dzień w tygodniu bez dobrego powodu, to nie dasz działalności wystarczająco dużo czasu. Pod koniec tygodnia zapisz, jak bardzo ci się podobało w skali od 1 do 10 (1 oznacza wcale, 10 – bardzo).

3. Powtórz!

Jeśli jakieś ćwiczenie z twojej listy uzyskało wysoki lub niski wynik w skali przyjemności podczas kroku 2, spróbuj ponownie i zobacz, co się stanie. Jeśli jest coś, co uzyskało niską ocenę, spróbuj dla pewności jeszcze raz lub zabierz się za coś innego.