Czym jest monitoring zdalny?

Czym jest monitoring zdalny?

Monitoring zdalny składa się z kamer, które są zainstalowane na dany obiekcie, urządzeń zajmujących się transmitowaniem strumieni wideo, algorytmów detekcji alarmowych zdarzeń oraz oprogramowania zarządzającego obróbką strumieni wideo odebranych.

Jeśli chodzi o monitoring zdalny, to pojawia się z pewnością kilka wyzwań. Na pewno zainstalowany system wizyjnego dozoru musi umożliwiać pracę zdalną. Do tego w obiekcie chronionym musi mieć stały dostęp do Internetu. Jakby tego było mało urządzenia CCTV, które są zainstalowane w obiekcie muszą być obowiązkowo obsługiwane przez oprogramowanie Centrum Monitoringu. Centrum Monitoringu musi mieć odbiór zintegrowany zdarzeń alarmowych, które to są wywołane przez system lokalny alarmowy lub też analitykę obrazu wbudowaną w kamery, czy też wszelkie współpracujące rozwiązania.

Na pewno na przestrzeni dwudziestu lat dozorowe kamery mocno ewoluowały. Wielu osobom monitoring wizyjny kojarzy się może z analogowymi kamerami nagrywanymi przez magnetowidy VHS. Jednak rozwiązania współczesne są wyposażone już w kamery mające rozdzielczość Full HD oraz umożliwiają nagrywanie przynajmniej dwadzieścia pięć klatek na sekundę. Dzięki temu obraz rejestrowany odpowiada samej jakości płyt Blu-Ray. Rejestratory współczesne obsługują kilka wizyjnych strumieni jednoczesne. Obecne systemu wizyjnego dozoru mogą mieć podłączone głośniki, czujniki,jak i mikrofon. Dodatkowo także sterować mogą bramami, oświetleniem lub też szlabanami podłączonymi.

Możliwości jest naprawdę sporo. Wybierzmy taki system monitoringu zdalnego, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.