Czy warto suszyć włosy suszarką?

Czy warto suszyć włosy suszarką?

Suszenie włosów to rytuał, bez którego wiele z nas nie może żyć, ale jak bardzo poprawia on kondycję włosów? Dlaczego w ogóle to robimy? I czy w ogóle warto?

Krótko mówiąc, tak – warto. Suszenie włosów pomaga zachować ich zdrowie i wygląd. Może sprawić, że włosy będą bardziej błyszczące i miękkie, a także może pomóc w zatrzymaniu produktów, które zwiększają połysk i miękkość. Nawet jeżeli nie używasz żadnych produktów do włosów, suszenie jest bardzo ważnym krokiem, ponieważ sprawia, że otoczka włosa leży płasko, a nie jest posklejana. Dzięki temu pasma wyglądają na mniej puszące się, ponieważ wygładzone są wszystkie nierówne krawędzie.

Susząc włosy, pozbawiasz mieszki włosowe wilgoci i pomagasz parze wodnej znajdującej się w powietrzu przylgnąć do każdego pasma. Jeśli w ogóle nie wysuszysz włosów, przy wysokiej wilgotności nadal będą się plątać. Powietrze jest zawsze wilgotne, nawet gdy wydaje się, że na zewnątrz nie ma wilgoci – jeśli wiesz, z czego składają się chmury, to powinien to być dla Ciebie wystarczający dowód! Prawda jest jednak taka, że nikt z długich lub grubych włosów nie jest odporny na plątanie się przy dużej wilgotności powietrza. 

Więcej artykułów artykułów na podobne tematy znajdziesz na stronie https://vibeglow.pl/ .