Co powinniśmy wiedzieć o pościeli dla niemowląt?

Co powinniśmy wiedzieć o pościeli dla niemowląt?

Spokojny, jak i komfortowy sen maluszka, to poza karmieniem, najważniejsza z potrzeb. Nasze dziecko musi mieć ciepło, miękko oraz oczywiście bezpiecznie. Aby zapewnić to wszystko należy przemyśleć dokładnie, która pościel dla niemowlaka będzie odpowiednia.

Dla rodziców jest najważniejsze bezpieczeństwo ich dziecka oraz zdrowy i spokojny sen. Wybierając pościel dla niemowlaka powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na jakość oraz także skład materiałów, z których to jest wykonana. Dla niemowląt najlepsza jest stu procentowa bawełna, która to jest wysokogatunkowa. Taka pościel oddycha. Zapobiegamy dzięki temu pocenie się dziecka. Poza tym wysoka jakość sprawia, że po wielu praniach pościel będzie delikatna, miękka, a wzory na niej nie stracą w żadnym wypadku na jakości.

Warto także się zorientować, czy pościelowy wkład, pościel z wypełnieniem gotowy, śpiworek, czy też rożek ma antyalergiczne właściwości. Lepiej nie kupujmy w żadnym wypadku wkładów, które są wypełnione pierzem. Dlaczego? Ponieważ niemowlaki reagują na nie bardzo często alergicznie. Zatem najbezpieczniej będą antyalergiczne oraz antybakteryjne wypełnienia, które nie uczulają oraz nie oddychają.

Gdy wybieramy produkty do spania, to koniecznie musimy zwrócić uwagę na ich wykończenie. Dokładnie mowa o zapięciach. Bezpieczne w pełni dla maluszka będą zamknięcia poszewek na zakładkę, a więc bez guzików. Ewentualnie możemy postawić na kryty i delikatny suwak. Bardzo podobnie jest w przypadku śpiworka do spania. Zwracajmy uwagę na wszelkie drobne szczegóły oraz wykończenia produktów. Nie mamy wówczas żadnej obawy, że nasze dziecko może sobie zrobić krzywdę, czy też połknąć jakieś drobne elementy.