Co można posadzić na balkonie?

Co można posadzić na balkonie?

Ze względu na niewielkie rozmiary, ograniczoną ilość naturalnego światła i brak gleby, balkon jest wyzwaniem dla każdego ogrodnika o zielonych kościach. Nie należy się jednak zniechęcać! Jest jeszcze wiele roślin, które mogą tam rosnąć.

Pierwszym krokiem do sukcesu jest wybór odpowiednich roślin i posadzenie ich w odpowiednim miejscu. Rośliny, które potrzebują dużo wody, nie sprawdzą się na balkonie, zwłaszcza jeśli jest on wietrzny lub wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jeśli masz ograniczoną ilość miejsca, spróbuj ogrodnictwa wertykalnego (tj. uprawy roślin na ścianie), aby móc posadzić więcej rzeczy na jednym obszarze i zmaksymalizować zbiory.

Róże z gołym korzeniem można sadzić wczesną wiosną – wyglądają pięknie na tle ceglanych ścian i uwielbiają chłodne temperatury. Róże doniczkowe będą musiały poczekać, aż minie niebezpieczeństwo mrozu – ich ukorzenienie się i kwitnienie może trwać nawet dwa lata, więc bądź cierpliwy!

Inne rośliny kwitnące, takie jak nagietki i nasturcje, przyciągają do ogrodu na balkonie zapylacze, takie jak motyle i pszczoły. Możesz również zasadzić zioła, takie jak bazylia i rozmaryn, które można wykorzystać do gotowania lub suszenia i używania przez cały rok.

Uprawiaj też warzywa w pojemnikach! Pomidory są szczególnie łatwe do uprawy w ten sposób. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://onluxury.pl/ .